Ostatnie zawody MTB w sezonie

Szykuje się doskonały weekend dla miłośników kolarstwa górskiego MTB. W dniach 2-3 października br., w Mrągowie, odbędzie się Wielki Finał Milko Mazury MTB. Trasy, które przygotowano z pewnością zapewnią sporą dawkę emocji, zarówno zawodnikom profesjonalnym, jak i amatorom.

Na trasach wyścigu będą mogły ze sobą konkurować różne grupy wiekowe. Baza zawodów zostanie zorganizowana w Miasteczku Westernowym Mrongoville. Na trasie nie zabraknie elementów charakterystycznych dla wszystkich wyścigów MTB. Kolarze będą pokonywać strome podjazdy i zjazdy, mając do dyspozycji jedynie bardzo wąskie ścieżki.

Warunki naturalne Mazur sprawiają, że jest to region bardzo lubiany przez zawodników MTB. Tereny są zróżnicowane pod względem rzeźby, a ich walory krajobrazowe są dodatkowym atutem, który sprawia, że wielu sportowców chce tu wystąpić.

Milko Mazury MTB daje im do tego wiele okazji – jest to cykl wyścigów kolarstwa górskiego, „adresowany” do zaawansowanych kolarzy, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tak wymagającą dyscypliną sportu, jaką są wyścigi MTB.

Różne dystanse

Finałowe zawody sezonu odbędą się na czterech różnych dystansach, przygotowanych z myślą o uczestnikach dorosłych, młodzieży oraz dzieciach. Zaproszeni są wszyscy pasjonaci dwóch kółek i niełatwych rowerowych przepraw.

Organizator cyklu zawodów MTB na Mazurach, Stowarzyszenie Luz Grupa, dba o to, żeby przeprowadzać trasy po najpiękniejszych miejscach na Mazurach. Już od czterech lat łączy w ramach wspólnej sportowej inicjatywy miejscowe samorządy: Giżycka, Węgorzewa, Giżycka i Mrągowa.

Maksymalna skala trudności tras podczas wyścigu w Mrągowie wynosi 4,5 (na 5). Są to trasy: Expert, Hobby i PRO oraz trasa FUN. Przygotowano również trasę wyścigu dla młodych kolarzy, startujących w Lidze Szkółek Kolarskich.

Głównym sponsorem cyklu zawodów Mazury MTB jest Milko – marka należąca do Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol, która jest również sponsorem strategicznym Mistrzostw Polski w kolarstwie XCO/XCR.