„Zgrani z Grami” – wydarzenie w ramach Inicjatywy Lokalnej

Inicjatywa Lokalna – Pomysłowe Mrągowo jest coraz bardziej… pomysłowa! Z miesiąca na miesiąc mrągowianie wykazują się coraz większą kreatywnością, która wyraża się w propozycjach, jakie zgłaszają w ramach tej właśnie akcji.

Inicjatywa Lokalna ma na celu integrację różnych środowisk, grup i pasjonatów wielu dziedzin oraz aktywizację mieszkańców. W jakim celu? Odpowiedź jest bardzo prosta. Ideą Inicjatywy jest sprawienie, by życie w lokalnej społeczności było atrakcyjne, i aby mieszkańcy w swoim mieście czuli się po prostu dobrze.

Wbrew pozorom, nie są tu potrzebne zawrotne kwoty. Najważniejszy jest pomysł, taki jak ten, który zostanie zrealizowany już niedługo, bo 2 października 2021 r. Tego dnia w Mrągowie odbędzie się spotkanie miłośników gier planszowych, którzy będą mogli się oddać swojej ulubionej rozrywce w godzinach od 15:00 do 20:00 w Mrągowskim Centrum Aktywności Lokalnej.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są wszyscy zainteresowani mieszkańcy miasta, zarówno ci młodsi, jak i starsi.

Renesans gier planszowych?

W ostatnich latach coraz bardziej zauważalny jest „powrót” popularnych niegdyś planszówek. Wydawać by się mogło, że w XXI w., kiedy to możemy korzystać z nieograniczonych niemal możliwości, jakie daje nam wirtualny świat rozrywki, gry tradycyjne nie mogą stanowić istotnej konkurencji dla szerokiego wachlarza gier internetowych.

Nic bardziej mylnego! Można wręcz powiedzieć, że im łatwiejszy jest dostęp do e-gier, tym większe zainteresowanie grami planszowymi. Jak wytłumaczyć ten coraz bardziej rosnący w siłę trend?

Gry planszowe nie są dziś już tak powszechne, zatem same w sobie stanowić mogą atrakcję. Są inne, zatem przyciągają uwagę, a ponieważ są tak „skonstruowane”, żeby bawić (a nawet uczyć) – wciągają i dają wiele radości, również dlatego, że zapewniają szybką interakcję.

W czasach „zdalnego” życia, w sposób naturalny szukamy możliwości bezpośredniego spotkania, szczególnie w gronie osób o podobnych zainteresowaniach. Temu służą takie rozrywki jak gry planszowe i różnego rodzaju inicjatywy, w tym Pomysłowe Mrągowo.