Żagle w Mrągowie

Kolejny żeglarski weekend w Mrągowie. W dniach 7-8 sierpnia 2021 r. odbędą się regaty przed finałem Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa. Będą to ostatnie regaty kwalifikacyjne przed tym wydarzeniem.

To już ósme Żeglarskie Grand Prix Mrągowa. Pierwsze edycje imprezy nie miały charakteru oficjalnych zawodów, zorganizowane zostały przez lokalne środowisko pasjonatów żagli. Przez kolejne lata ranga imprezy rosła i ostatecznie mrągowskie zawody stały się jednymi z ważniejszych w kalendarzu sympatyków żeglarstwa z całej Polski.

W najbliższy weekend odbędą się ostatnie regaty eliminacyjne, które ostatecznie zdecydują kto zostanie finalistą. To już trzecie regaty w tej formule. Tym razem rozegrane zostaną w czterech kategoriach: jachtów otwartopokładowych, Open, Mariner 600 oraz jachtów pokładowych.

W sobotę i w niedzielę (łącznie) planowanych jest osiem wyścigów na krótkich trasach oraz jeden dodatkowy wyścig długodystansowy. Ma on na celu wyłonienie najszybszego jachtu – nagroda, czyli Błękitna Wstęga Jeziora Czos, zostanie w tym roku przyznana osobno dla kategorii jachtów kabinowych i otwartopokładowych.

Zawody w tym roku będą wyjątkowe, ponieważ rozegrane zostaną także wyścigi OK Dinghy i w klasie Korsarz.

Plan regat

Zapisów można dokonywać drogą elektroniczną. Biuro regat będzie jednak czynne cały czas, aby na bieżąco świadczyć pomoc uczestnikom zawodów. Zapisy są możliwe od godz. 8:00. Początek imprezy zaplanowano na sobotę, 7. Sierpnia 2021 r., o godzinie 11:00 (plaża przy Ekomarinie).  O godzinie 12:00 odbędzie się pierwszy wyścig.

Po wszystkich wyścigach i najważniejszych emocjach – sportowych – wszyscy żeglarze będą zaproszeni na uroczystą kolację w jednym z mrągowskich hoteli.

Kolejnego dnia imprezy – 8 sierpnia – start do regat odbędzie się zgodnie z przekazanym przez sędziego komunikatem. Zakończenie zawodów – o godzinie 14:00. Uroczystość odbędzie się w porcie przy Ekomarinie.

Więcej informacji o zawodach – na stronie internetowej www.regaty.mragowo.pl.