Kolejny dar dr. Christiana Meyla dla miasta

Doktor Christian Meyl jest doskonale znany społeczności miasta Mrągowa. Od lat wspiera różne inicjatywy, mające na celu polepszenie jakości życia osób niepełnosprawnych i borykających się z różnymi problemami zdrowotnymi.

Doktor został doceniony za swoje zaangażowanie na polu charytatywnym – m.in. tytułem Honorowego Obywatela Miasta i nadanym przez Prezydenta – Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi i Srebrnym Krzyżem Zasługi.

We wrześniu bieżącego roku, dzięki zaangażowaniu doktora Meyla, Mrągowska Stacja Pomocy im. Brata Gerarda wzbogaciła się o kolejny bardzo istotny dla komfortu życia osób niepełnosprawnych nowoczesny sprzęt, jakim jest schodołaz.

Dzięki niemu można o wiele szybciej, sprawniej i bezpieczniej pokonać schody z osobą na wózku inwalidzkim albo osobie z problemami ruchowymi.

Urządzenie to sprawdza się szczególnie w takich budynkach, w których nie ma windy albo innych udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami narządu ruchu.

Schodołaz dla potrzebujących mieszkańców Mrągowa

Schodołaz podarowany przez doktora Meyla będzie służył wszystkim potrzebującym mieszkańcom Mrągowa – w tym m.in. pacjentom Hospicjum Domowego, które działa przy przychodni specjalistycznej w Mrągowie.

Każdy, kto potrzebuje skorzystać ze schodołazu, może się skontaktować z dyżurującym pracownikiem Stacji Pomocy Brata Gerarda, gdzie znajduje się ten sprzęt.

To bardzo istotne udogodnienie dla wszystkich osób niepełnosprawnych i poważnie chorych, które mają problem z samodzielnym wyjściem z mieszkania czy z innego budynku.

Schodołaz to kolejny z wielu sprzętów i materiałów medycznych, które trafiły do mrągowskich instytucji medycznych za sprawą doktora Christiana Meyla, który od lat wspiera Mrągowo pod tym względem. Dzięki filantropowi wiele osób mogło skorzystać z profesjonalnego sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego, w tym m.in. z elektrycznych wózków inwalidzkich.