Zaproszenie dla młodzieży ze szkół powiatu mrągowskiego

Jesień to czas sprzyjający leśnym wędrówkom. Zbieramy grzyby, zachwycamy się coraz bardziej kolorowymi liśćmi, zażywamy wędrówek i relaksu przed zbliżającą się zimą. To idealny czas, aby poznać las lepiej i.. podzielić się wiedzą na jego temat.

Nadleśnictwo Mrągowo i Starostwo Powiatowe w Mrągowie zapraszają młodzież ze wszystkich szkół podstawowych powiatu mrągowskiego do udziału w wyjątkowym konkursie – Konkursie Wiedzy Leśnej, który odbędzie się w piątek, 1 października 2021 r.

Do konkursu mogą się zgłaszać uczniowie klas 4-6, a właściwie szkoły, które mogą wydelegować po jednym uczniu w tym właśnie przedziale wiekowym do udziału w konkursie.

Jak przystało na Konkurs Wiedzy Leśnej – odbędzie się on w plenerze, a konkretnie – na ścieżce edukacyjnej „Borowski Las”. Początek konkursu – o godzinie 9:00. Zgłoszenia zainteresowanych udziałem w konkursie szkół będą przyjmowane do 24 września 2021 roku.

Dla zwycięzców przygotowano atrakcyjne nagrody. Dzień pełen zmagań zakończy zabawa przy ognisku.

Co wiemy o naszych lasach?

Las to wielkie dobro i olbrzymi rezerwuar… wiedzy. Jak dobrze młodzi miłośnicy lasów znają prawa, które rządzą tymi ekosystemami? Tego dowiemy się już 1 października br.! A jaką konkretnie wiedzą trzeba się będzie wykazać?

Nie zabraknie pytań o: gatunki zwierząt żyjących w mrągowskich lasach (ich miejsca bytowania, zimowania, preferencje pokarmowe) oraz o rośliny: gatunki drzew i krzewów, gatunki roślin zielnych i tego, w jaki sposób rozprzestrzeniają się ich nasiona.

Uczestnicy konkursu będą się mogli także spodziewać pytań dotyczących budowy lasu, ochrony przeciwpożarowej ekosystemów leśnych, form ochrony przyrody, ochrony powietrza i rodzajów zanieczyszczeń, gospodarki leśnej, czy też różnych aspektów pracy leśnika.