Jesień czas zacząć!

Lato już niemal za nami. Wielkimi krokami zbliża się jesień. Ostatnia niedziela lata będzie doskonałą okazją do tego, by pożegnać tę porę roku i w doskonałym nastroju przywitać nową, która również przynosi nam wiele darów.

Z czym kojarzymy jesień? Z pięknymi kolorami, wspaniałymi smakami, spacerami, zbieraniem liści,  zabawą kasztanami – tym wszystkim, co od pokoleń cieszy i młodszych, i starszych, szczególnie, gdy „odwiedza” nas typowa – złota, polska jesień.

Już w najbliższą niedzielę, 19 września, w Mrągowie – odbędzie się Festiwal Jesiennych Smaków. Imprezę przygotowano w ramach Inicjatywy Lokalnej Pomysłowe Mrągowo. Organizatorzy zapraszają już w południe (początek festiwalu o godzinie 12:00) pod wieżę Bismarcka.

Będzie kolorowo, smacznie, ekologicznie i muzycznie!

Smaki i kolory jesieni

Festiwal Jesiennych Smaków rozpocznie – punktualnie w południe – Jesienne Wietrzenie Szaf. Do godziny 14:00 można będzie wymienić się ubraniami. Tego rodzaju inicjatywy cieszą się coraz większym zainteresowaniem, m.in. ze względów ekologicznych. Wymiana jest też okazją do tego, żeby odświeżyć swoją szafę, bez konieczności kupowania nowych ubrań.

Od godziny 12:30 do 16:00 będą się odbywały zabawy, gry i animacje dla młodych uczestników festiwalu. Od 13:00 rozpocznie się konkurs „Smaki jesieni”, którego celem będzie nagrodzenie najsmaczniejszych przetworów. Konkurs zakończy się dwie godziny później.

Nie byłoby udanej plenerowej imprezy – bez odpowiedniej oprawy muzycznej. Tę zaplanowano w dwóch odsłonach. W pierwszej – od godziny 13:30 do 15:30 zaprezentują się festiwalowi debiutanci. Od godziny 16:00 – uczta muzyczna, czyli koncert główny. Wystąpią: Piotr ślusarek oraz Grażyna i Mariusz Garnowscy.