Nowy rok szkolny – nowy przystanek

Koniec wakacji zazwyczaj oznacza istotne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej w wielu miastach. Nie inaczej jest w tym roku, również w Mrągowie. Nie chodzi tu jednak o typowe zmiany w rozkładzie jazdy. Takich, co prawda, nie zaplanowano, ale pojawiły się inne nowości.

Mieszkańców osiedla Piaskowego na pewno ucieszył fakt, że od dziś, 1 września 2021 r., zaczął działać nowy przystanek mrągowskiej komunikacji miejskiej.

Jest to spełnienie postulatu, który od dłuższego czasu „przewijał” się w przestrzeni miejskiej. Konieczność zlokalizowania właśnie w tym miejscu nowego przystanku była od dawna sygnalizowana przez przedstawicieli społeczności osiedla. Przystanek już jest i funkcjonuje w formule „na żądanie”.

Z nowego przystanku odjeżdżają autobusy w jednym kierunku – Marcinkowa i os. Mazurskiego.

Nowoczesny system informacji pasażerskiej

Jeśli nie lubimy oczekiwać na przystanku w niepewności, kiedy autobus na który oczekujemy, zjawi się właśnie w tym miejscu albo, gdy spieszymy się i nie wiemy, czy autobus właśnie nie odjechał z przystanku, który nas interesuje – możemy aktywnie sprawdzić bieżącą sytuację.

Jest to możliwe dzięki nowoczesnej informacji pasażerskiej, działającej na bazie serwisu internetowego kiedyPrzyjedzie.pl. System daje dynamiczny obraz bieżącej sytuacji i jego użytkownicy są zawsze na bieżąco z aktualną lokalizacją autobusów miejskich.

Mrągowo, tym samym, dołączyło do kilkudziesięciu miast, w których działa serwis kiedyPrzyjedzie.pl.

Serwis daje różne możliwości użytkownikowi – można z niego skorzystać za pośrednictwem strony www Mragowo.kiedyprzyjdzie.pl, z jej wersji mobilnej, dostosowanej do smartfonów i tabletów oraz z aplikacji mobilnej. Dostępna jest wersja zarówno dla systemu Android, jak i Windows Phone.