Cykl spotkań i warsztatów w MCK

„Święty spokój nie ma ceny”? A może „siła spokoju”? Być może nie wszyscy zgodzą się z tezą tych znanych powiedzeń, jednak z dużym prawdopodobieństwem należy uznać, że szczególnie w ostatnich dwóch latach wielu z nas chciałoby zaznać nieco spokoju, który niekoniecznie jest kojarzony z biernością czy nudą, ale z uspokojeniem nerwów i myśli, ciała i umysłu.

Przewlekły stres, poczucie chaosu, niepewności – nie służą naszemu zdrowiu ani budowaniu dobrych relacji z innymi ludźmi. Warto przyjrzeć się temu, czy nie jesteśmy za bardzo zestresowani i w związku z tym, paradoksalnie, nie usuwamy się w cień… również własnego życia – redukując marzenia, oczekiwania i aktywności, które kiedyś powodowały radosny przypływ endorfin…

Wielu ludzi, w różnym wieku, zmaga się dziś z takimi problemami, dla których naturalnym lekiem byłoby wyciszenie i osiągnięcie spokoju ducha.

Z takich założeń wyszły mieszkanki Mrągowa, które zaproponowały innym mieszkańcom udział w projekcie „Na spokojnie. Mrągowianie o sobie”. W jego ramach odbędą się cztery spotkania w Mrągowskim Centrum Kultury.

Poszukaj spokoju w sobie i w otoczeniu…

Doświadczenie spokoju jest z jednej strony czymś bardzo indywidualnym, z drugiej – możemy go doświadczać na podobnych poziomach i w podobnych sytuacjach, dlatego warto się dzielić swoim przeżywaniem wycieszenia, które może również pomóc innym ludziom, mającym problemy ze zbalansowaniem swoich emocji.

Każdy, kogo interesuje temat przewodni projektu „Na spokojnie. Mrągowianie o sobie” może wziąć udział w cyklu czterech warsztatów, z których każdy będzie dotyczył innego wymiaru spokoju.

Podczas warsztatów przedstawione zostaną różne techniki relaksacyjne, w tym medytacyjne, które pozwalają odreagować stres i wyciszyć emocje. Na szczególną uwagę w tym kontekście zasługuje muzykoterapia.

Pierwsze spotkanie w MCK odbędzie się 24 listopada, kolejne – 1, 8 i 15 grudnia 2021 r.

Zwieńczeniem warsztatów będzie koncert relaksacyjny.