UM w Mrągowie wspiera policjantów

Urząd Miejski w Mrągowie zdecydował się wesprzeć mrągowską Komendę Powiatową Policji. Ze środków budżetowych zakupiono nowoczesny alkomat oraz gry profilaktyczne. W ten sposób magistrat chce aktywnie współdziałać z Policją, głównie z funkcjonariuszami prewencji, w zapobieganiu działaniom niezgodnym z prawem i potencjalnie niebezpiecznym dla społeczności miasta.

Niewątpliwie jednym z największych i niestety najpowszechniejszych tego typu zagrożeń jest nieodpowiedzialne zachowanie kierowców na drogach, którzy stwarzają niebezpieczne sytuacje, decydując się np. na jazdę po pijanemu albo nie dostosowując się do przepisów prawa drogowego.

Alkomat, czyli dowodowy analizator wydechu z drukarką termiczną, zdecydowanie usprawni działania funkcjonariuszy na drogach powiatu. Model, który został zakupiony z funduszy miejskich pozwala na wykonanie szybkich i precyzyjnych pomiarów, zarówno w budynkach, jak i poza nimi, np. w samochodach. Koszt zakupu to nieco ponad 5 tys. zł.

W tym celu zdecydowano się również na zakup gry profilaktycznej „Bezpiecznie na drodze z policją”, która będzie służyła jako jedna z pomocy w realizacji programu edukacyjnego „Miasteczko umiejętności drogowych”. Koszt tego zakupu to ponad 3,5 tys. zł.

Nowy radiowóz

Policja w Mrągowie niedawno otrzymała również radiowóz – nowoczesną Toyotę z nowoczesnym wyposażeniem, na które składa się m.in. kamera cofania, automatyczna skrzynia biegów i napęd hybrydowy.

Jest to samochód ekologiczny, wykazujący się cichą pracą silnika, niską emisją spalin i zredukowanym zużyciem paliwa. Koszt zakupu nowego radiowozu to ponad 100 tys. zł.

Zakup nie byłby możliwy bez współdziałania na linii samorząd i Komenda Główna Policji, a dokładniej – wszystkie jednostki samorządu z powiatu mrągowskiego, które w ten sposób przyczyniły się znacznie do zwiększenia bezpieczeństwa w całym regionie.

Z radiowozu korzystać będą funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego w Mrągowie.

Zakup nowoczesnego radiowozu po raz kolejny pokazuje jak skuteczna może być współpraca między jednostkami samorządu terytorialnego i podmiotami działającymi na szczeblu centralnym. Radiowóz zakupiono w ramach programu „50×50”.