Pomóżmy potrzebującym z naszej okolicy!

Szlachetna Paczka na stałe zagościła w kalendarzu wielu osób – zarówno potrzebujących, jak i tych, które swoją pomoc oferują. Wielu z nas nie wyobraża już sobie przygotowań do Bożego Narodzenia bez udziału w tej jednej z największych akcji charytatywnych w naszym kraju.

Szlachetna Paczka przez lata zyskała sobie wielu zwolenników, głównie dzięki wyjątkowej formule, która bezpośrednio łączy osoby potrzebujące z darczyńcami. Pozwala ludziom lepiej się poznać, jej oddziaływanie nie kończy się i nie zaczyna jedynie na wrzuceniu datków do puszki czy skarbonki.

Aby przygotować tytułową „szlachetną paczkę” należy zaangażować się nieco bardziej bezpośrednio w pomoc, czyli w jej przygotowanie – i skierować ją bezpośrednio do konkretnego odbiorcy. Na stronie internetowej akcji dostępna jest już lista potrzebujących wraz ze spisem rzeczy, które są im niezbędne.

Każdy może wziąć udział w akcji – wybierając konkretną osobę czy rodzinę oczekującą pomocy. Szlachetna Paczka w tym roku odbywa się już po raz dwudziesty w całej Polsce. W Mrągowie gości po raz dziewiąty.

Co możesz zrobić?

Mieszkańcy Mrągowa i okolic, zainteresowani udziałem w akcji, w tym roku mogą skierować swoją pomoc do ponad czterdziestu zgłoszonych rodzin.

Kto może zostać darczyńcą? Wspomóc akcję może każdy, zarówno osoba prywatna, jak i grupa osób, ale również podmiot, taki jak firma.

Pomoc kierowana jest do osób potrzebujących, które borykają się z trudną sytuacją finansową. Są to zazwyczaj osoby samotne i schorowane, ale również rodziny, które nie są w stanie sobie poradzić np. z uwagi na tragedię, jaka je spotkała albo z powodu poważnego zachorowania członka rodziny.

Akcję na terenie Mrągowa i okolic koordynować będzie osiemnaścioro wolontariuszy, którzy bezpośrednio odwiedzają osoby zgłoszone do Szlachetnej Paczki. Lista osób i rodzin potrzebujących nie jest jeszcze zamknięta. Codziennie – na stronie internetowej akcji – publikowane są kolejne historie beneficjentów programu.

W tym roku rozwożenie paczek bezpośrednio do rodzin zaplanowano na weekend 11-12 grudnia.