Budextan&Hotel Anek Cup

W ostatni weekend września 2021 r., w Mrągowie, odbędą się finałowe zawody Żeglarskiego Grand Prix – Budextan&Hotel Anek Cup. Regaty rozgrywane w formule dwudniowej wyłonią zwycięzcę całorocznego cyklu żeglarskiego.

W finale weźmie udział ośmiu najlepszych sterników z załogami. Finał rozgrywany będzie w łodziach klasy Mariner 600. Żeglarze będą ze sobą konkurować w systemie przesiadkowym, ze startu wspólnego.

Zaplanowano osiem wyścigów. Aby wszyscy zawodnicy mieli takie same szanse – w kolejnych wyścigach będą wymieniać się łódkami. O tym, kto będzie triumfował w całym cyklu zdecydują więc przede wszystkim umiejętności.

Finałowa ósemka została wyłoniona podczas czterech wcześniejszych zawodów pucharowych, które udało się rozegrać mimo tego, że w roku 2021 trudno było na bieżąco podejmować decyzje dotyczące organizacji nawet najbliższych zawodów.

Zwycięzca zawodów w Mrągowie zapewni sobie jednocześnie możliwość startu w regatach o Puchar Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego. To jedne z najbardziej prestiżowych zawodów w kraju – Polski Związek Żeglarski zrzesza bowiem zwycięzców najważniejszych regat z całej Polski.

Plan imprezy

Miłośnicy żeglarstwa są zaproszeni na Ekomarinę Mrągowo, gdzie w sobotę, 25 września 2021 r., o godzinie 11:00 odbędzie się uroczystość otwarcia imprezy. Start samych regat zaplanowano w samo południe – na godzinę 12:00.

W niedzielę zawody rozpoczną się o 14:00. Godzinę później odbędzie się uroczystość oficjalnego zamknięcia Grand Prix.

Poznamy zwycięzcę całego cyklu Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa. Tym samym zakończy się dość nietypowy, jednak mimo utrudnionych warunków organizacyjnych, bardzo udany sezon żeglarski w Mrągowie.

Kolejne regaty – już za rok!