Jubileusz i rekord!

Na początku kwietnia 2022 r. odbyła się jubileuszowa, dwudziesta już edycja jednej z najpopularniejszych akcji społecznych i charytatywnych w Mrągowie pn. „Być dla innych”. Celem akcji było zebranie funduszy na rzecz Domu Pomocy Społecznej.

Jak się okazało – ta szczególna edycja zakończyła się pełnym sukcesem – frekwencyjnym i finansowym. Zebrano największą, jak dotąd kwotę – ponad dwudziestu tysięcy złotych. Wszystkie środki przeznaczone zostaną na letni wypoczynek pensjonariuszy mrągowskiego DPS.

To istotna kwota, dzięki której podopieczni placówki będą mogli cieszyć się aktywnym wypoczynkiem w miesiącach letnich, a jest to niezbędne dla zachowania dobrej kondycji psychofizycznej w każdym wieku.

3 kwietnia 2022 r. był ważnym dniem, zarówno dla mieszkańców DPS, organizatorów wydarzenia, uczestników, jak i publiczności. Akcja odbyła się w Mrągowskim Centrum Kultury – „aktywna” była nie tylko scena, ale również hol, w którym królowały kiermasze  i stoiska. Odbywały się również warsztaty. Imprezie patronował Burmistrz Miasta Mrągowa.

Wspólny cel i integracja

Po dwóch trudnych latach, kiedy kontakty społeczne podlegały większym lub mniejszym ograniczeniom, wreszcie możemy się spotykać, bez konieczności zachowywania dystansu, używania masek czy liczenia liczby uczestników różnych imprez, szczególnie tych, które odbywają się w pomieszczeniach zamkniętych.

Zniesienie niemal wszystkich obostrzeń związanych ze stanem epidemii, poskutkowało większą chęcią uczestniczenia w różnych wydarzeniach. Dlatego spotykamy się w większych grupach z radością, a dodatkowo, gdy cel imprezy jest charytatywny – angażujemy się jeszcze bardziej.

Mrągowskie wydarzenie było tego najlepszym dowodem. Akcja zgromadziła wielu gości i jak przystało na jubileuszową, dwudziestą odsłonę – była wyjątkowa pod względem podjętych inicjatyw – indywidualnych i zespołowych.

Do MCK z równą chęcią przybywali starsi i młodsi, dzięki czemu impreza miała również wymiar integracyjny i wielopokoleniowy.

Mrągowo zaczęło żyć wiosną, a kolejne tygodnie i miesiące – jak zawsze w tym mieście – zapowiadają się jeszcze bardziej interesująco i aktywnie.