Pokaz grafiki laserowej już jutro!

Wakacje właśnie się zakończyły. Pierwsze dni września – za nami. Teraz można dokonać podsumowania bogatego sezonu wakacyjno-letniego w Mrągowie. Niewielkie mazurskie miasto może się pochwalić aktywnością na wielu polach – kulturalnym, rekreacyjnym i sportowym, której, mogłyby mu pozazdrościć o wiele większe ośrodki miejskie.

Mieszkańcy miasta, okolic i liczni turyści na pewno nie mogą wakacji 2021 spędzonych w Mrągowie zaliczyć do nudnych i nieudanych. Działo się wiele, w różnych częściach miastach i nie tylko w weekendy.

Mrągowo w sposób oczywisty kojarzone jest przede wszystkim z Piknikiem Country. W tym roku, nie najłatwiejszym, udało się i to z dużym powodzeniem zorganizować jubileuszową, czterdziestą już edycję największej imprezy country w Polsce, a być może również w całej Europie. W okrojonej formie, jednak odbył się także Festiwal Kultury Kresowej.

Odbyło się też wiele innych koncertów i imprez sportowych, spośród których największe zainteresowanie odnotowały, co nie może dziwić, sporty związane z wodą – regaty i triathlon.

Kilkadziesiąt imprez i spektakularny finał

Łącznie Mrągowo zorganizowało i współorganizowało ponad pięćdziesiąt imprez w sezonie letnim. Ta liczba robi wrażenie! Miasto gościło wielu artystów, sportowców i całe rzesze turystów z całej Polski, kojarzących Mrągowo z latem, wypoczynkiem i świetnymi imprezami, spośród których każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Na scenie amfiteatru nad jeziorem Czos, który – jak zawsze – był centralnym miejscem lata w Mrągowie wystąpili m.in.: Krzysztof Zalewski, Roksana Węgiel, Mrozu, Sławomir, Baranovski czy Sanah.

W tym samym miejscu odbyły się też imprezy sportowe, przyciągające tłumy kibiców – m.in. gala boksu zawodowego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również tak widowiskowe dyscypliny jak żeglarstwo (różnych kategorii) i zawody triathlonowe.

Tak bogate w imprezy lato musi się zakończyć w równie spektakularny sposób. Już jutro, 3 września, o godzinie 20:30 odbędzie się pokaz grafiki laserowej, który oficjalnie zakończy sezon wakacyjny w Mrągowie.

Grafika będzie wyświetlana na ścianach mrągowskiego ratusza.