Kolejna edycja popularnego programu

W tym roku ma miejsce już trzecia edycja cieszącego się niesłabnącą popularnością programu „Czyste Powietrze”, który ma na celu promowanie działań zmierzających do polepszenia stanu powietrza w Polsce, które do tej pory, w wielu miejscach, nie jest najczystsze. Trudno się zatem dziwić, że ostatnia edycja programu największym powodzeniem cieszyła się tam, gdzie powietrze bywa największym problemem, czyli w województwie śląskim.

Nie tylko przemysł i zanieczyszczenia komunikacyjne decydują o tym, jakim powietrzem oddychamy i co „wpuszczamy” do swojego układu oddechowego.

Konieczna jest kompleksowa wymiana źródeł ogrzewania na bardziej ekologiczne, czyli mniej obciążające, zarówno dla nas samych, jak i dla środowiska, w którym na co dzień przebywamy.

Wymiana starych technologii na nowsze nie jest tania i nie wszystkie osoby mogą sobie na to pozwolić w krótkim czasie, dlatego tak ważne jest pozyskanie dodatkowego finansowania na realizację tego celu. Kto może wziąć udział w aktualnej edycji programu i na jakich zasadach? Warto zapytać bezpośrednio specjalistów.

Spotkanie w Mrągowie

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu mieszkańców Mrągowa, zainteresowanych wymianą źródła ogrzewania we własnym domu, Miasto zorganizowało spotkania z doradcami energetycznymi. Warto porozmawiać o szczegółowych założeniach programu „Czyste Powietrze”, realizowanego w roku 2022, m.in. dlatego, że w tej edycji wprowadzono kilka istotnych zmian.

Jedną z nich jest maksymalna kwota dofinansowania, która może wynieść do 69 tysięcy złotych.

Spotkanie z przedstawicielami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie odbędzie się w siedzibie Urzędu Miejskiego w Mrągowie, 17 marca br.

Konsultacje będą trwały kilka godzin, od godz. 10.00 do godz. 14.00. Dzięki zastosowaniu formuły spotkań indywidualnych można będzie zapoznać się bezpośrednio z możliwościami, jakie daje program każdemu potencjalnemu beneficjentowi.

Aby wziąć udział w konsultacjach, należy wcześniej dokonać rejestracji – do 15 marca br.

Więcej informacji – na stronie UM w Mrągowie.