„Poznajmy się” – spotkanie mieszkańców Mrągowa z uchodźcami

Mijają kolejne tygodnie od agresji Rosji na Ukrainę. Od 24 lutego 2022 r. z Ukrainy uciekło ponad trzy miliony osób, większość z nich znalazła schronienie w Polsce. Osoby, które znajdują się na terenie naszego kraju od kilku nastu dni, powoli odnajdują się w zupełnie nowej sytuacji. Jak wiadomo – są to głównie kobiety i dzieci w różnym wieku.

Uchodźcy są powoli rozlokowywani w kolejnych województwach, powiatach, miastach i wsiach. Większość zamierza pozostać w największych aglomeracjach, jednak sporo osób znalazło schronienie także w mniejszych miastach, takich jak Mrągowo.

Zbliża się wiosna, a wraz z nią sezon na różne imprezy plenerowe. Powoli przygotowujemy się również do Świąt Wielkanocnych, które w tym roku, z uwagi na wyjątkową sytuację będą dla wielu z nas inne. Będziemy gościć osoby, które musiały opuścić swój kraj i rodziny, dlatego wielu z nas będzie chciało ofiarować im choć namiastkę świątecznego nastroju.

Władze Mrągowa uznały, że obecnie jest to już dobry czas na to, żeby poznać goszczące w mieście rodziny, stąd pomysł na zorganizowanie rodzinnego pikniku integracyjnego.

Przyjedź do hali widowiskowo-sportowej

Piknik Rodzinny „Poznajmy się!” odbył się wczoraj, 19 marca 2022 r., na terenie hali widowiskowo-sportowej w Mrągowie. Do udziału w tym wydarzeniu zaprosiły władze miasta.

Celem imprezy było zapoznanie gości z Mrągowem, funkcjonowaniem miasta, najważniejszymi miejscami, takimi jak budynki użyteczności publicznej i inne obiekty, które pozwalają na społeczne funkcjonowanie.

W programie pikniku nie mogło zabraknąć tradycyjnych punktów takich spotkań. Zapewniony więc był  poczęstunek oraz wiele atrakcji dla dzieci, w tym ulubione gry, zabawy i inne zajęcia animacyjne.

Piknik rozpoczął się o godzinie 10.00. Zakończył cztery godziny później.