Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkich mieszkańców i gości do udziału w szeregu wydarzeń, które zorganizowaliśmy z okazji Narodowego Święta Niepodległości, 11 listopada. W ramach świętowania przygotowaliśmy różne atrakcje, w tym Festyn Niepodległościowy oraz muzyczne spotkanie z zespołem Sztywny Pal Azji.

Dnia 10 listopada o godzinie 17:00 na Placu Piłsudskiego odbędzie się uroczysty Apel Poległych, połączony ze ślubowaniem kadetów pierwszego rocznika Oddziału Przygotowania Wojskowego działającego przy CKZiU Mrągowo. Wydarzenie będzie miało charakter interaktywny, a swoją obecność zapowiedzieli przedstawiciele wojska, policji, straży pożarnej, władz samorządowych oraz harcerzy. Poza tym, oczekujemy także udziału pocztów sztandarowych organizacji kombatanckich i szkół, jak również mieszkańców miasta.

O godzinie 18:00 w Mrągowskim Centrum Kultury zagoszczą harcerze z Komendy Hufca ZHP w Mrągowie, którzy zaśpiewają patriotyczne pieśni pod hasłem „Polsce śpiewajmy”.

11 listopada, w Święto Niepodległości, o godzinie 10:30 w Kościele św. Wojciecha zostanie odprawiona Uroczysta Msza Święta, po której wyruszy Marsz Niepodległości z udziałem Orkiestry Dętej Mrongovia.

O godzinie 12:00 na Placu Wyzwolenia nastąpi uroczyste złożenie kwiatów przy tablicy upamiętniającej setną rocznicę Odzyskania Niepodległości.