W okresie obchodów święta „Wszystkich Świętych” w 2023 roku, w przestrzeni publicznej, szczególnie w pobliżu cmentarzy, zauważalna była silna obecność służb policyjnych. Głównym zadaniem funkcjonariuszy było nadzorowanie ruchu drogowego oraz troska o bezpieczeństwo wszystkich osób korzystających z dróg.

Najważniejszym priorytetem dla funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie podczas „Wszystkich Świętych 2023” była ochrona bezpieczeństwa w rejonach cmentarzy. Funkcjonariusze nie tylko kierowali tamtejszym ruchem drogowym, ale także nieustannie byli gotowi udzielić wsparcia tym, którzy tego potrzebowali.

W ramach działań policyjnych, mających na celu zadbanie o porządek i bezpieczeństwo na drogach, funkcjonariusze przeprowadzili 75 kontroli drogowych i wykonali 65 testów na obecność alkoholu u kierowców. Zdecydowanie najczęściej spotykanym wykroczeniem było przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierujących. W odpowiedzi na te naruszenia, policjanci podjęli ponad 60 działań prawnych, wydając ponad 50 mandatów. W jednej sytuacji sprawą zajmie się sąd. Policja zatrzymała również dwa dowody rejestracyjne ze względu na nieodpowiedni stan techniczny pojazdów.