Impreza w wielkim stylu

Czterdziesta pierwsza edycja najsłynniejszego pikniku w Polsce, Pikniku Country w Mrągowie, przeszła do historii, a wraz z nim Folk Mrągowo 2022.

W tym roku impreza była wyjątkowo udana. Po dwóch nie najciekawszych latach (mimo tego, że Piknik się odbywał), dopiero w tym roku dał on uczestnikom i licznie gromadzącej się przy festiwalowych scenach publiczności, prawdziwą eksplozję świetnego nastroju w klimacie country.

Zarówno główne wydarzenia, czyli koncerty, jak i imprezy dodatkowe, które są także swego rodzaju symbolem i wyznacznikiem mrągowskiego święta country, cieszyły się wyjątkowo dużą frekwencją, nawet mimo zapowiadanych niekorzystnych warunków pogodowych, z których te najgorsze na szczęście się nie sprawdziły i do ostatniego festiwalowego wydarzenia można się było doskonale bawić we wspaniałej atmosferze i w przednim towarzystwie.

Jak zawsze, niemal całe Mrągowo, żyło najsłynniejszym wydarzeniem kulturalnym, jakie kojarzone jest z miastem i stało się w dużym stopniu jego marką. Plac Unii Europejskiej, amfiteatr nad jeziorem Czos, skwer Jana Pawła II – pod koniec lipca br. – tętniły życiem.

Świetna muzyka i nie tylko…

Piknik Country to nie tylko doskonała muzyka, ale również specyficzny klimat, rodem z niegdysiejszego Dzikiego Zachodu. Jego elementem jest również taniec, dlatego nie mogło go zabraknąć również w Mrągowie.

Festiwal rozpoczął się od westernowej potańcówki… A potem było wciąż radośniej, a nawet smaczniej. O podniebienia gości festiwalowych zadbali przedsiębiorcy, którzy prezentowali i sprzedawali swoje wyroby na kiermaszu gastronomicznym.

Było też… głośno, za sprawą jednej z najpopularniejszych imprez towarzyszących, czyli zlotu motocykli. To prawdziwe święto dla wielbicieli „ryku silników”, mody i stylu „motocyklowego” życia.

Piknik rozpoczął się z… przytupem. Finał 41. edycji święta country w Mrągowie nie mógł się zakończyć inaczej. Tym razem nie był to co prawda taniec, ale wydarzenie, na które czeka wielu mieszkańców miasta i jego gości, czyli Parada Country, która w tym roku była szczególnie huczna i stanowiła doskonałe zwieńczenie bardzo udanych festiwalowych dni, 29 i 30 lipca.

Następny Międzynarodowy Piknik Country już za rok!

Lato w Polsce kojarzone jest ze świetnymi imprezami plenerowymi, w tym kultowymi festiwalami. W tym roku można zauważyć wiele zmian w ich organizacji. Jesteś ciekawy – jakich? Zobacz na Możliwe.pl.