Turyści stwarzają coraz więcej problemów?

Tegoroczne wakacje nieco różnią się od poprzednich. Nie tylko z uwagi na to, że oficjalnie, po dwóch latach, niedługo przed sezonem letnich wyjazdów odwołano stan epidemii i w związku z tym wakacje wróciły na normalne „tory”, a więc odbywa się więcej imprez, nie obowiązują też żadne limity w różnych miejscach.

W tym roku słyszy się jednak również o wiele częściej niż w latach poprzednich o niestosownym i nieodpowiedzialnym zachowaniu turystów, a doniesienia takie pojawiają się z różnych regionów Polski, szczególnie tych najatrakcyjniejszych pod względem turystycznym i przyciągających najwięcej gości. A ci – jak się okazuje – są różni i nie wszyscy powinni się znaleźć tam, gdzie się znaleźli… w określonym stanie.

Jak nietrudno się domyślić chodzi o „wspieranie” i tak dobrego, wakacyjnego nastroju za pomocą alkoholu albo/i innych środków odurzających, co może mieć i często, niestety, ma swoje bardzo negatywne konsekwencje.

Dzięki przytomności umysłu innych osób, na szczęście, nie zawsze sytuacja potencjalnie groźna, dojdzie do skutku – tak się właśnie stało niedawno w okolicach Mrągowa, gdzie nieodpowiednio zachowujący się turyści stacjonujący na popularnym polu namiotowym zostali zatrzymani przez policję.

Wakacje i używki

Relaks, luz i częsty brak zahamowań, choćby w nadużywaniu alkoholu, to częsta „praktyka” na wakacjach, szczególnie takich jak aktualne, po trudnym dwuleciu.

Wiemy jak może „zadziałać” połączenie alkoholu z brawurą nad wodą… Co roku podczas wakacji zbyt wiele osób traci życie w wodzie wyłącznie przez własne nieodpowiedzialne zachowanie i brak reakcji innych osób.

Ale to nie wszystko. Po niedawnym „popisie” turystów w Zakopanem, którzy w zdecydowanie zbyt dobrych nastrojach jeździli niekoniecznie w… ale na samochodzie, z kolejnych miejsc w Polsce docierają komunikaty o nie do końca przemyślanych zachowaniach zbyt rozbawionych turystów.

Jedno z nich dotyczy wspomnianego wyżej pola namiotowego, na którym „stacjonowali” turyści, ewidentnie pod wpływem alkoholu. Nie dość, że również ich zachowanie pozostawiało wiele do życzenia, po raczeniu się trunkami, postanowili wsiąść za kółko.

Dzięki szybkiej reakcji zaniepokojonego właściciela obiektu, policjanci z Mrągowa mogli szybko zatrzymać kierowców na podwójnym gazie.

Teraz grożą im poważne konsekwencje, które spowodują, że tegoroczne wakacje na pewno będą dla nich niezapomniane…

W całej Polsce, codziennie, dochodzi do podobnych zatrzymań.  Dzięki odpowiedzialnej postawie innych użytkowników dróg, pijani kierowcy szybko trafiają w ręce policji.