Głosowanie rozstrzygnięte

To ważna informacja, przede wszystkim dla tych mieszkańców Mrągowa, którzy aktywnie działają na rzecz poprawy komfortu życia w mieście, a więc również tych, którzy zgłosili swój projekt w ramach Mrągowskiego Zielonego Budżetu Obywatelskiego (jest on wydzieloną częścią Mrągowskiego Budżetu Obywatelskiego) oraz tych, którzy brali udział w głosowaniu.

To właśnie ono zdecydowało ostatecznie o tym, które ze zgłoszonych projektów będą zrealizowane w przyszłym roku.

Wyniki głosowania na MZBO są już znane – w tym roku największą liczbę głosów otrzymały cztery projekty, które zostaną wykonane już w 2023 roku.

Dzięki pomysłom projektodawców i aktywności mieszkańców, którzy wzięli udział w głosowaniu, mrągowianie już za niedługo będą się zatem mogli cieszyć: sauną dla aktywnych, skateparkiem i miejskim sadem. To nie wszystkie zwycięskie projekty. Jeden z nich dotyczy również muralu, który będzie wizerunkiem znanej mrągowskiej sportsmenki, olimpijki Anny Puławskiej.

Wszystkie pomysły, nie bez powodu, uzyskały tak wiele głosów – są naprawdę ciekawe.

Aktywne i ekologiczne Mrągowo

Co prawda Mrągowo już dziś wielu osobom, nie tylko z regionu, ale również z całej Polski, kojarzy się z ekologią i aktywnością – za sprawą pięknego położenia wśród mazurskich jezior, zielonych lasów i organizowania licznych imprez sportowych, które się tu odbywają, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby miasto było jeszcze bardziej „zielone” i promowało sport.

Do tegorocznej edycji „zielonej” odsłony MBO zakwalifikowano osiem pomysłów, które były zgodne z formalnymi założeniami programu ZMBO. Mieszkańcy Mrągowa mogli zagłosować na dwie z przedstawionych im propozycji.

Najwięcej głosów (ponad czterysta) spośród wszystkich oddanych podczas głosowania (1600) otrzymał pomysł stworzenia sauny dla aktywnych. Łączny koszt realizacji wszystkich zwycięskich pomysłów wyniesie niemal 325 tys. zł.

W tym roku konkurencja była spora. Wszystkie przedstawione do głosowania projekty były interesujące i ważne dla całej społeczności Mrągowa.