Bardzo niebezpieczne zdarzenie drogowe miało miejsce na drodze krajowej nr 16 między Mikołajkami a Mrągowem. W wyniku zderzenia dwóch budów do szpitala przetransportowane zostały trzy osoby.

Wypadek na DK16 we wsi Baranowo

Zdarzenie drogowe miało miejsce w piątek, dnia 17 lutego. Dokładnie we wsi Baranowo w powiecie mrągowskim doszło do zderzenia dwóch busów. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do wypadku drogowego mógł przyczynić się kierowca lawety, który ściął zakręt, w wyniku czego na pobocze musiał uciekać kierowca busa marki Peugeot. W tym momencie kierowca busa marki Peugeot stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym busem marki Mercedes. Kierowca lawety miał odjechać i nie udzielił pomocy poszkodowanym. Na razie te informacje są jedynie wstępne i nie są oficjalnie potwierdzone. Wszystko musi zostać dokładnie przeanalizowane i sprawdzone w ramach trwającego śledztwa.

Zarówno w jednym, jak i drugim busie znajdowały się trzy osoby. Poszkodowane zostały osoby z Peugeota, z kolei pasażerowie z Mercedesa nie odnieśli większych obrażeń. Kierowcy obydwu samochodów zostali przebadani na zawartość alkoholu we krwi i byli trzeźwi. Kierowcy, którzy poruszali się drogą krajową nr 16 na odcinku, w którym doszło do wypadku drogowego, musieli liczyć się z utrudnieniami drogowymi.