Do niecodziennej sytuacji doszło w miejscowości Mojtyny niedaleko Mrągowa. W jeden z tamtejszych budynków mieszkalnych wjechał samochód ciężarowy. Uderzenie było tak duże, że cała kabina samochodu ciężarowego znalazła się w środku obiektu. Jak doszło do tego zdarzenia drogowego?

Kierowca nie dostosował jazdy do panujących warunków atmosferycznych

Jedną z najbardziej prawdopodobnych przyczyn całego zdarzenia jest fakt, że 55-letni kierowca najpewniej nie dostosował prędkości i sposobu jazdy do panujących tego dnia warunków. Według wstępnych informacji policji wiadomo, że kierowca samochodu ciężarowego najpierw stracił panowanie nad pojazdem i w wyniku tego wpadł w poślizg. Następnie wylądował na poboczu, a zatrzymał się dopiero po uderzeniu w obiekt mieszkalny. Wtedy też zakleszczył się w budynku.

Na miejscu od razu pojawiły się służby, a w tym strażacy z Ostródy, którzy pomogli wydostać zakleszczonego tira z domu. Pogotowie ratunkowe opatrzyło na miejscu 55-letniego kierowcę tira, z kolei kobieta, która znajdowała się w tym momencie w domu, została przetransportowana do szpitala przez Panią Wójt miejscowości Mojtyny. Niebawem ma zostać wydana decyzja nadzoru budowlanego, która będzie decydująca o tym, czy kobieta mieszkająca w domu będzie mogła do niego wrócić, czy też dom w obecnym stanie nie nadaje się do zamieszkania.