W małej miejscowości Marcinkowo, która jest częścią gminy Mrągowo, doszło do nietypowego incydentu. Wydarzenie miało miejsce w nocy, pomiędzy 18 a 19 maja 2023 roku. Śledztwo prowadzone przez organy ścigania uchyliło rąbka tajemnicy na nietypową metodę, którą zastosowali przestępcy. Przestępstwo polegało na włamaniu się do zabezpieczonego i zamkniętego garażu blaszanego, znajdującego się na terenie prywatnej działki budowlanej.

Adam Barczak, pełniący funkcję rzecznika w Sądzie Okręgowym w Olsztynie, ujawnił szczegóły tej kuriozalnej sprawy. W celu dostania się do garażu, oskarżeni pokonali zabezpieczenia poprzez wykonanie podkopu. Nie tylko wydobyli ziemię, ale także rozebrali płyty chodnikowe tworzące podłogę obiektu.

Gdy już zdobyli dostęp do wnętrza garażu, skradli różne przedmioty o łącznej wartości bliskiej 1,5 tysiąca złotych. Wśród zaginionego mienia znalazły się różne narzędzia – telefon komórkowy, metrówka, gumowy młotek, zestaw wierteł, śrubokręty, wibrator do betonu oraz poziomica. Oprócz tego przestępcy zabrali także obuwie i odzież ochronną oraz dłuta.