Tragiczny w skutkach okazał się wypadek drogowy, do którego doszło w środę, dnia 8 marca na trasie Mrągowo – Piecki. Na drodze krajowej nr 59, niedaleko skrzyżowania Wierzbowo – Krzywe miał miejsce wypadek, w którym zderzyły się samochód osobowy oraz samochód ciężarowy. Niestety wypadek ten tragicznie skończył się dla 24-letniej kobiety, która kierowała samochodem osobowym marki KIA.

Zderzenie na drodze krajowej nr 59

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy policji wynika, że do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym doszło w momencie, gdy kobieta kierująca osobówką na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem. W wyniku tego zjechała na przeciwległy pas ruchu i doprowadziła do czołówki z samochodem ciężarowym marki Scania.

W samochodzie osobowym podróżowały 3 osoby. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala. Niestety od razu po przewiezieniu do szpitala zmarła 24-letnia kobieta, mieszkanka powiatu kętrzyńskiego. Pozostałe dwie osoby, które odniosły obrażenia i trafiły do szpitala to chłopcy w wieku 13 i 15 lat.

Kierowca ciężarówki, którym był 33-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego, wyszedł ze zdarzenia bez szwanku.