Mrągowska Psia Miska

W ramach Mrągowskiej Inicjatywy Lokalnej udało się zrealizować kolejny pomysł zgłoszony przez mieszkańców miasta, a konkretnie – mieszkanki Mrągowa, która zwróciła uwagę na dobrostan zwierząt.

W miesiącach jesiennych i zimowych nie zawsze pamiętamy o istotnym problemie, jakim jest swobodny dostęp do wody, jaki powinny mieć zapewnione zwierzęta. Problem ten jest zdecydowanie bardziej zauważalny latem, kiedy są wysokie temperatury i miłośnicy zwierząt niejednokrotnie przypominają o konieczności udostępnienia zwierzętom domowym, ale również bezpańskim i wolnym dostępu do wody pitnej.

Wiele osób z własnej inicjatywy wystawia naczynia z wodą na swoich posesjach czy w pobliżu miejsca zamieszkania, jednak m.in. w Mrągowie brakowało zorganizowanych działań, które miałyby na celu zapewnienie dostępu do wody zwierzakom.

Od teraz sytuacja ta się zmieniła – pod koniec października br. ruszyła bowiem akcja „Mrągowska Psia Miska”. W jej ramach, w popularnych miejscach na terenie miasta, wystawiono specjalne ekspozytory z miskami na wodę dla psów.

Inicjatywa Lokalna aktywizuje mieszkańców

Mrągowo od dłuższego czasu stawia na aktywność mieszkańców. Miasto – szczególnie w czasie wakacji – wyróżniało się na mapie mniejszych polskich miast. W Mrągowie, mimo różnych przeciwności, wiele się działo. Miasto żyło i cieszyło się życiem – zapraszając do wspólnej zabawy zarówno mieszkańców, jak i licznych gości.

Po wakacjach życie w Mrągowie jednak nie zamarło, o czym świadczą kolejne inicjatywy, które często doczekują się realizacji. Ostatni z pomysłów mieszkańców, który właśnie sfinalizowano, dotyczy naszych czworonożnych przyjaciół, które nie zawsze mogą nam same zakomunikować, jakie są ich potrzeby.

Do tego potrzebują osób wrażliwych na ich dobro i tacy właśnie mrągowianie doprowadzili do tego, żeby tak prosty pomysł, jak zapewnienie zwierzętom stałego dostępu do wody, zrealizować, na co nie trzeba wielu środków finansowych, za to niezbędna jest empatia i odrobina wyobraźni.

Warto zgłaszać kolejne pomysły, które mogą zyskać aprobatę w ramach Mrągowskiej Inicjatywy Lokalnej.