Coraz więcej starszych studentów w Mrągowie

W październiku, jak przystało na ten właśnie miesiąc, rozpoczęto nie tylko „zwykły” rok akademicki na uczelniach w całej Polsce, ale również na coraz liczniejszych uniwersytetach trzeciego wieku, których z roku na rok przybywa, nie tylko w największych ośrodkach akademickich, ale również w mniejszych miastach.

Jednym z nich jest Mrągowo, w którym ta szczególna „formuła” aktywizowania osób w wieku emerytalnym cieszy się nie tylko niesłabnącym, ale coraz większym zainteresowaniem, o czym świadczy przede wszystkim rosnąca frekwencja.

Mrągowo nie jest dużym miastem, a w tym roku do już licznego grona studentów Mrągowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku dołączyło kolejnych kilkadziesiąt osób. Nowy rok rozpoczęło łącznie niemal czterysta osób.

Ta liczba robi wrażenie, szczególnie, że w tym roku ogólna liczba studentów MUTW powiększyła się aż o 10 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem akademickim.

Bogata oferta edukacyjna i rekreacyjna

Za studentami już uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego, a przed nimi niezwykle intensywny czas, pełen wyzwań i atrakcji.

Program MUTW robi wrażenie, na tyle duże, że byłby z pewnością równie interesujący nawet dla osób młodszych. Aktywni seniorzy nie będą następnych tygodni i miesięcy, dla wielu osób trudniejszego czasu jesienno-zimowego, zaliczać do nieudanych czy nudnych, a to za sprawą wielu atrakcyjnych zajęć, jakie na nich czekają.

To nie wszystko – planowane są również wyjazdy turystyczne – nie tylko do bliskich miejsc, ale również na południe kraju, m.in. do Zakopanego.

Na co dzień starsi studenci także nie będą się nudzić – a to za sprawą aktywności w licznych grupach, zgodnych z ich zainteresowaniami. Są to m.in.: grupa plastyczna, teatralna, taneczna czy biesiadna. Seniorzy będą mogli także poznawać języki obce – w tym roku prowadzone będą lekcje języka angielskiego oraz niemieckiego.

Prowadzone będą również zajęcia rehabilitacyjne, jogi i gimnastyki leczniczej. Z pewnością dużym zainteresowaniem będzie się cieszył także basen.