Inauguracja MUTW

Uniwersytety Trzeciego Wieku cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony seniorów. Działają z powodzeniem nie tylko w największych ośrodkach, ale również w  mniejszych miastach. Nie inaczej jest w Mrągowie, gdzie działa Mrągowski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Początki inicjatywy sięgają 2007 roku – jest to więc już czternasty rok akademicki MUTW. Obecny rok akademicki rozpoczął się uroczyście 4 października 2021 roku. Studenci-seniorzy spotkali się w Mrągowskim Centrum Aktywności Lokalnej.

W uroczystości uczestniczył m.in. burmistrz Mrągowa i inni samorządowcy, którzy życzyli studentom powodzenia w spełnianiu swoich marzeń i celów, związanych z nabywaniem nowych umiejętności i szlifowaniem licznych talentów.

Taką możliwość daje starszym mieszkańcom Mrągowa sama formuła MUTW, która opiera się na programach aktywizujących seniorów pod wieloma względami – zarówno intelektualnym, jak i fizycznym.

Jak zapewniła prezes MUTW – planów na obecny rok akademicki jest bardzo dużo, a wszystkie zakładają możliwość twórczego spędzania czasu w gronie ludzi aktywnych i pełnych pasji.

Coraz więcej studentów!

Miarą sukcesu inicjatyw takich jak Uniwersytety Trzeciego Wieku jest zainteresowanie ich ofertą programową. W Mrągowie czynnymi studentami MUTW jest aż 350 osób. W tym roku grono studenckie zwiększyło się o kolejnych 28 seniorów.

Na wszystkich studentów MUTW czeka wiele atrakcyjnych propozycji programowych. Na uniwersytecie działa ponad dwadzieścia sekcji. Wybór zajęć jest więc bardzo duży i z pewnością każdy znajdzie sekcje, które znajdą się w obszarze jego zainteresowań.

Dużym zainteresowaniem cieszy się m.in. sekcja plastyczna, sekcja taneczna, gimnastyczna, językowa i wiele innych. W tym roku akademickim studenci będą mogli też skorzystać z zupełnie nowych propozycji programowych, takich jak zajęcia z rehabilitacji. Rok akademicki 2021/2022 w Mrągowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku zapowiada się inspirująco.