Na scenie Mrągowskiego Centrum Kultury zgromadzili się zebrani studenci Mrągowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, aby uczcić uroczyste rozpoczęcie nowego roku akademickiego 2023/2024. Pełni optymizmu i zadowolenia, nie mogli ukryć swojego entuzjazmu i niecierpliwie czekali na tę chwilę.

Halina Sawicka, prezes MUTW, zauważyła, że chociaż uniwersytet działa przez cały rok, to jednak każdego października rozpoczyna się nowy cykl zajęć i działań. Wyraziła swoje szczęście widząc coraz większą liczbę nowych studentów i wyraziła pewność, że nadchodzący rok będzie kolejnym niezwykłym okresem w historii uniwersytetu.

Uroczystość rozpoczęcia roku przyciągnęła zarówno wielu studentów, jak i zaproszonych gości, w tym przedstawicieli samorządu lokalnego i rządowego. Jednym z kluczowych momentów spotkania był inauguracyjny wykład, który wygłosił Stanisław Bułajewski – Burmistrz Mrągowa. Mówił on o lokalnych inwestycjach i o rozwoju Mrągowa.

Stanisław Bułajewski skierował swoje życzenia do wszystkich studentów, życząc im udanego roku akademickiego. Wykorzystał również tę okazję, aby zadeklarować swoją niezachwianą gotowość do wspierania ich w każdy możliwy sposób.