Mrągowskie tchnienie kultury, II Ogólnopolski Plener Rysunku Satyrycznego, jest w pełni aktywne. Grupa dziesięciu twórców od środy aktywnie poznaje zakamarki miasta i jego okolic, jednocześnie rzutując na papier inspiracje związane z tematem miejscowego Pikniku Country.

Zaowocowało to niespodzianką dla mieszkańców i odwiedzających Mrągowo turystów. Artystów można było znaleźć na plaży, gdzie bezpłatnie portretowali chętnych. Turyści mieli nawet możliwość zgromadzenia kilku rysunkowych pamiątek, każdej w innym, unikalnym stylu.

Dariusz Łabędzki, artysta z Poznania, porównuje działalność rysowników do pracy chirurgów plastycznych. Twierdzi, że poprzez rysunek są oni w stanie wydłużyć nosy, powiększyć biusty czy zmodyfikować urodę ludzi, zapewniając przy tym doskonałą rozrywkę.

Sesja otwartego rysowania trwała do 14:00. Prace tych utalentowanych artystów będzie można podziwiać podczas Pikniku Country. Wówczas zostaną one zaprezentowane na specjalnej wystawie, która będzie podsumowaniem ich pobytu w Mrągowie.