14 maja 2022 r. – kolejna edycja popularnego projektu

Nie masz planów na najbliższy weekend? Możesz to szybko zmienić i dzięki Nocy Muzeów, która odbędzie się właśnie w nadchodzącą sobotę, 14 maja 2022 r., spędzić czas w sposób wyjątkowy i atrakcyjny.

Nie bez powodu takie projekty jak Noc Muzeów, cieszą się od lat tak dużym zainteresowaniem osób w różnym wieku, które uczestniczą w wielu wydarzeniach organizowanych w ramach tych inicjatyw.

Noce Muzeów odbywają się w całej Polsce, począwszy od Warszawy – aż do najmniejszych miast, w których funkcjonują placówki muzealne i inne instytucje, których głównym celem jest promowanie kultury w różnych jej wymiarach.

Nie inaczej będzie w Mrągowie, które może się pochwalić szerokim wachlarzem imprez, realizowanych w formule Nocy Muzeów.

Wydarzenia udostępnione w ramach tej wyjątkowej Nocy dostępne będą za darmo i zgodnie z hasłem imprezy – można będzie w nich uczestniczyć do późnych godzin wieczornych.

Mrągowskie placówki otwarte w ramach Nocy Muzeów

W mrągowskiej nocy Muzeów udział wezmą zarówno Muzeum Warmii i Mazur, jak i Muzeum Sprzętu Wojskowego.

Oddział mrągowski Muzeum Warmii i Mazur rozpocznie ten niezwykły wieczór już o godzinie 17.00, a zakończy o godzinie 21.30. Zwiedzający będą mogli uczestniczyć w bogatym programie, w którym znajdzie się m.in. inscenizacja plenerowa związana tematycznie z istotnym wydarzeniem dla historii miasta, czyli nadania miejscowości praw miejskich, czego dokonał Wielki Mistrz Zakonu Krzyżackiego w pierwszych latach XV w.

Inscenizacja odbędzie się na placu przed ratuszem. W jej ramach przygotowano także degustację regionalnych przysmaków. Można będzie również zwiedzać wystawy prezentowane obecnie w siedzibie muzeum.

Wielbiciele militariów będą mieć w najbliższą sobotę możliwość zobaczenia eksponatów znajdujących się w kolekcji Muzeum Sprzętu Wojskowego – z zupełnie innej perspektywy. Przygotowano m.in. specjalną iluminację, zaplanowano wspólne ognisko, przy którym nie zabraknie również dania najbardziej kojarzonego z wojskiem, czyli grochówki.

Noc w Muzeum Sprzętu Wojskowego zakończy się z wybiciem północy.