W Mrągowie powstanie kładka pieszo-rowerowa

Projekt Mazurska Pętla Rowerowa staje się coraz bardziej widoczny i funkcjonalny, a to za sprawą kolejnych inwestycji, które są realizowane w jego ramach.

Mrągowo jest jednym z partnerów projektu, który ma na celu zwiększyć potencjał turystyczny i rekreacyjny gmin w regionie mazurskim. Już dziś jest to jeden z najchętniej odwiedzanych obszarów w Polsce, nie tylko dzięki naturalnym atrakcjom przyrodniczym, ale również stale rozwijanej infrastrukturze, zapewniającej dogodne warunki do wypoczynku i rekreacji.

Przez ostatnie lata zostało zrealizowanych wiele inwestycji infrastrukturalnych, zarówno publicznych, jak i prywatnych, dzięki którym Mrągowo i okolice stają się ważnym punktem na turystycznej mapie Polski.

W ramach projektu Mazurska Pętla Rowerowa udało się już, zgodnie z wcześniej powziętymi porozumieniami, zakończyć kilka inwestycji, w tym budowę dwóch wieży widokowych oraz Miejsca Obsługi Rowerów. Teraz czas na trzeci „fragment” części mrągowskiej projektu, czyli budowę kładki pieszo-rowerowej.

Gdzie powstanie kładka?

Kładka, dostosowana zarówno do ruchu pieszych, jak i rowerzystów zostanie zainstalowana w okolicach najpopularniejszego mrągowskiego akwenu, czyli jeziora Czos. Dokładnie – połączy ona brzeg jeziora i trasę rowerową, która biegnie wzdłuż ul. Wojska Polskiego.

Aktualnie został ogłoszony przetarg na budowę kładki. Inwestycję prowadzi Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie 2020.

Budowa kładki powinna być wykonana szybko, z uwagi na to, że większość kwestii formalnych i dokumentacyjnych, niezbędnych do rozpoczęcia takiej inwestycji zostało już zakończonych – m.in. przekazano już plac budowy.

Mazurska Pętla Rowerowa to kompleksowy projekt, dzięki któremu znacząco wzrośnie standard turystyki rowerowej w Mrągowie i w innych gminach regionu. Łącznie wokół Wielkich Jezior Mazurskich ma powstać szlak liczący ponad trzysta kilometrów. Kolejnych kilkaset kilometrów ma być również dostępnych dla ruchu rowerowego – w ramach dwudziestu tras lokalnych.

Projekt przestawia się niezwykle interesująco i zachęcająco dla pasjonatów aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach.

Zobacz również, jak inne regiony inwestują w turystykę rowerową.