Spotkanie hodowców gołębi pocztowych, które przyciągnęło kilkudziesięciu uczestników z Warmii i Mazur, miało miejsce w Mrągowie jako podsumowanie rocznych osiągnięć. Wydarzenie to odbyło się w hotelu Anek i było organizowane przez warmińsko-mazurski okręg Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych (PZHGP). W trakcie spotkania dokonano wręczenia pucharów oraz dyplomów pamiątkowych dla zwycięzców rywalizacji sportowej. Wśród nagrodzonych znaleźli się mistrzowie i liderzy w lotach gołębi dorosłych oraz młodych.

W sobotę, 27 stycznia, miasto Mrągowo stało się miejscem spotkania dla hodowców gołębi pocztowych, którzy przyjechali, aby podsumować sezon lotów zeszłego roku. Połączenie spotkania z eleganckim balu to tradycja, która utrzymuje się w mieście już po raz trzeci.

Piotr Murawski, mrągowianin i prezes okręgu PZHGP, podzielił się z nami informacjami na temat struktury organizacji. „Nasz okręg liczy 1100 hodowców i składa się z 8 oddziałów” – powiedział. Dodał również, że członkowie związku to prawdziwi entuzjaści, których osiągnięcia na krajowym poziomie są znaczące i którzy aktywnie uczestniczą w rywalizacji sportowej. Zauważył, że organizacja skupia zarówno doświadczonych, jak i młodszych hodowców. „Co roku doceniamy ich zaangażowanie i poświęcenie, dlatego organizujemy dla nich uroczysty bal” – wyjaśnił.