W ostatnich dniach Biblioteka Pedagogiczna w Mrągowie tętni życiem. Każdego dnia przez jej progi przechodzi wielu uczniów z placówek oświatowych z Mrągowa i okolicznych miejscowości.

Uczestniczą oni w różnego rodzaju zajęciach. Wśród nich znajdują się te o tematyce bożonarodzeniowej, warsztaty tworzenia maślanych dzieł sztuki czy sesje poświęcone technikom szybkiego uczenia się. Anna Wysuwa-Szefler i Jolanta Hellis, pracownice biblioteki, za pośrednictwem mediów społecznościowych wyraziły swoje podziękowania dla uczniów i nauczycieli za aktywne uczestnictwo w tych wydarzeniach.

Jednak nie tylko edukacyjne atrakcje przyciągają młodych ludzi do Biblioteki Pedagogicznej w Mrągowie. W placówce od października można podziwiać wystawę fotograficzną „Makro świat” autorstwa Katarzyny Kolankiewicz. Duże zainteresowanie tą ekspozycją sprawiło, że jej czas trwania został przedłużony do końca grudnia.

Warto przypomnieć, że autorka wystawy, prowadząca makrobloga, zapowiedziała, iż zyski ze sprzedaży swoich zdjęć przeznaczy na leczenie Michała Waszewskiego. Jest on podopiecznym Fundacji Serca dla Maluszka. O Michałku, który potrzebuje stałej rehabilitacji, terapii, zaawansowanych badań genetycznych oraz konsultacji wielu specjalistów, informowaliśmy już w marcu tego roku w artykule „Gest wsparcia dla Michałka z Mrągowa”. Kwota potrzebna na leczenie pięcioletniego chłopca z Mrągowa wykracza poza możliwości finansowe jego rodziny. Dlatego Katarzyna Kolankiewicz postanowiła przekazać dochód ze sprzedaży swoich prac na ten cel.