Miniony weekend na szosach powiatu mrągowskiego przebiegł w spokoju, a służby policyjne odnotowały jedynie cztery kolizje drogowe. Znaczący jest fakt, że stróże prawa nie musieli interweniować wobec ani jednego kierowcy będącego pod wpływem alkoholu.

Dzięki szybkiemu zgłoszeniu, już w sobotę, 22 czerwca tuż po godzinie 9:00, dyżurny z mrągowskiej jednostki policji dowiedział się o incydencie drogowym, do którego doszło w Sorkwitach. Na miejscu funkcjonariusze ustalili szczegóły zdarzenia: 44-letnia kierująca pojazdem marki Volkswagen, mająca przy sobie pasażera, nie dostosowała prędkości do warunków drogowych w zakręcie na prawo. W rezultacie straciła kontrolę nad pojazdem i zjechała na przeciwny pas ruchu, uderzając następnie w betonowe barierki ochronne oraz znak drogowy. Mimo dramatycznego obrazu incydentu, nikt nie odniósł obrażeń, jednak kobieta została ukarana grzywną w wysokości 1500 zł za swoją nieostrożność.

Tego dnia wieczorem, po godzinie 18:00, w miejscowości Zalec na terenie gminy Mrągowo miało miejsce kolejne zdarzenie drogowe. Tym razem sprawcą był 34-letni kierowca busa marki Opel, który przewoził dziewięć osób – sześcioro dzieci w wieku od 0 do 8 lat oraz dwóch dorosłych. Podczas pokonywania zakrętu, kierowca nie dostosował prędkości do warunków drogowych, co spowodowało zjechanie pojazdu do rowu i jego przewrócenie. Na szczęście wszyscy pasażerowie, którzy byli członkami jednej rodziny, wyszli z tego zdarzenia bez obrażeń. Kierowca, który był trzeźwy, otrzymał mandat za nieostrożność w kwocie 1020 zł.