Odbyło się uroczyste zebranie w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie, które miało na celu oficjalne przekazanie nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych. Te specjalistyczne pojazdy zostały dostarczone do głównego kwatery Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie oraz do Ochotniczych Straży Pożarnych w Warpunach i Krutyni.

Na miejsce zgromadzili się nie tylko strażacy i pracownicy z Komendy Powiatowej PSP w Mrągowie, ale także ochotnicy z innych jednostek straży pożarnej z powiatu. Wśród gości znalazł się między innymi st. bryg. Adam Jastrzębski, Zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Ceremonia rozpoczęła od momentu, gdy st. bryg. Adam Jastrzębski otrzymał meldunek o gotowości pododdziałów do uroczystości. Następnie młodszy brygadier Adam Banach, Komendant Powiatowy PSP w Mrągowie, przywitał wszystkich zgromadzonych.

Podczas uroczystości przekazano kluczowym reprezentantom jednostek oficjalne akty przekazania, dokumenty i kluczyki do nowych samochodów pożarniczych.

Komenda Powiatowa PSP w Mrągowie otrzymała ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Renault K440. Wyposażony jest on w dwa zbiorniki: jeden na wodę o pojemności 10 tysięcy litrów i drugi na środek pianotwórczy o pojemności tysiąc litrów.

Dwie Ochotnicze Straże Pożarne również otrzymały nowe pojazdy. OSP Warpuny dostało średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Volvo, natomiast OSP Krutyń zostało obdarowane lekkim samochodem ratowniczo-gaśniczym marki Iveco.

Łączna wartość zakupionych pojazdów wyniosła prawie 3 miliony złotych, a środki na ich zakup pozyskano dzięki finansowaniu rządowo-samorządowemu.