W godzinach porannych, kilka minut po 9:00, w dniu 8 grudnia 2023 roku, w gmachu Sądu Rejonowego w Mrągowie doszło do wyjątkowo tragicznego incydentu. Z naszych źródeł wynika, że pewien mężczyzna bez wahania zdecydował się na skok z drugiego piętra tejże instytucji. W odpowiedzi na zgłoszenie o sytuacji kryzysowej, ekipa medyczna została natychmiast skierowana na miejsce zdarzenia. Niestety, pomimo ich szybkiego przybycia, nie udało się uratować życia mężczyzny.

Daniel Brodowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, udzielając informacji Polskiej Agencji Prasowej, wyjaśnił, że postępowanie sądowe, które dotyczyło owego mężczyzny, nie wymagało obecności prokuratora. Informacje podane przez panią Paulinę Karo – oficera prasowego Policji w Mrągowie – potwierdziły tę wiadomość i dodatkowo wskazały na fakt, że tragicznie zmarły nie był pod policyjnym eskortowaniem.

Nieoficjalne informacje sugerują, że mężczyzna, który zdecydował się na ten skrajny krok, był związany z postępowaniem sądowym dotyczącym skierowania go na terapię odwykową.