Na drodze krajowej numer 59, na wysokości miejscowości Wierzbowo, nieopodal Mrągowa doszło do kolizji, w której brało udział aż pięć samochodów osobowych. Zdarzenie to nie obeszło się bez ofiar – dwie osoby odniosły obrażenia.

Ze zgromadzonych dotychczas informacji wynika, że przyczyną tego nieszczęśliwego wydarzenia była nieostrożna jazda prowadzona przez 18-letniego kierowcę volkswagena vento. Młody mężczyzna nie dostosował swojej prędkości do panujących na drodze warunków i zderzył się z pojazdami, które oczekiwały na możliwość przejazdu w miejscu gdzie droga była zablokowana w wyniku prac leśnych polegających na wycinaniu drzew.

Aspirant Rafał Jackowski, rzecznik policji na Warmii i Mazurach, poinformował, że kierowca volkswagena vento został przetransportowany do najbliższego szpitala w celu udzielenia mu pomocy medycznej. Tam też znalazła się jedna z kierujących innym pojazdem zaangażowanym w ten tragiczny incydent.

Wszystkie badania alkomatem, przeprowadzone na miejscu zdarzenia, potwierdziły trzeźwość wszystkich kierujących biorących udział w kolizji.