Mrągowskie Centrum Kultury będzie tętnić życiem w sobotę 9 grudnia, kiedy to otoczenie fontanny na Placu PCK zamieni się w tętniący świątecznymi barwami i dźwiękami Jarmark Świętego Mikołaja. To wyjątkowe wydarzenie obfitujące w różnorakie atrakcje dla wszystkich członków rodziny, sprawi, że uczestnicy poczują intensywnie nadejście magicznych świąt.

Artystyczny program tego dnia oferuje mnóstwo emocji: od spektaklu Teatru Jednej Miny, przez świąteczne animacje, do prezentacji przedszkoli, grup tanecznych oraz lokalnych twórców. Wszystko to stworzy prawdziwie świąteczną atmosferę, której nikt nie zapomni.

Będzie także wiele okazji do kreatywnego działania na warsztatach – od tworzenia stroików i kulinarnych przysmaków, po przygotowywanie herbat świątecznych. Konkursy związane z tradycyjnymi zwyczajami będą ciekawym elementem edukacyjnym oraz sposobem na dobrą zabawę.

Na część gości czekać będą dodatkowe atrakcje – kiermasz świąteczny, możliwość degustacji potraw regionalnych, występy szczudlarzy czy pokazy zabytkowych motocykli. Efektowna mini fireshow z pirotechniką sprawi, że nikt nie przejdzie obojętnie obok tych wyjątkowych atrakcji.

Cały Plac PCK zostanie przemieniony w magiczną krainę świąt – tysiące światełek, choinki i dekoracje świąteczne zapewnią niepowtarzalną atmosferę i wprowadzą wszystkich w świąteczny nastrój.