Koncert nad jeziorem Czos

W środę, 18 sierpnia 2021 r., w Mrągowie, w amfiteatrze nad jeziorem Czos zagra Krzysztof Zalewski – jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów. Początek imprezy o godzinie 20:00.

Trasę koncertową promuje hasło „Wszystko będzie dobrze”. Zapewne, a jutro wieczorem, w Mrągowie, na pewno będzie lepiej niż dobrze – szczególnie dla fanów Zalewskiego. To jeden z najbardziej wszechstronnych muzyków, który potrafi zaskoczyć kolejnymi projektami.

Wielu fanów pamięta wokalistę jako odważnego i wyróżniającego się nastolatka o długich włosach, który wygrał jedną z pierwszych edycji popularnego programu „Idol”. Zalewski znalazł się w gronie kilkorga innych młodych wykonawców, którym ten telewizyjny format „przetarł” drogę do prawdziwie udanej kariery, trwającej do dziś.

Krzysztof Zalewski wiedział jak skorzystać z popularności, jaką przyniósł mu „Idol” i przekuł ją na prawdziwy sukces, który nie tylko nie skończył się, ale nadal ewoluuje – wraz z kolejnymi inicjatywami muzycznymi wokalisty.

Kariera Zalewskiego trwa (choć trudno w to uwierzyć) już od siedemnastu lat i nie widać, żeby się zatrzymywała, wręcz przeciwnie – wydaje się, że grono fanów piosenkarza jest coraz większe i bardziej różnorodne.

Od metalu do alternatywy?

Po sukcesie telewizyjnym i wydaniu pierwszej płyty wydawało się, że Zalewski nie znajdzie się w pierwszym szeregu polskiej sceny muzycznej – przez kilka lat grał z innymi zespołami, m.in. kultowym Hey, z Muchami i Japoto. To doświadczenie przyniosło rozwój repertuaru muzyka, który w „Idolu” dał się poznać jako heavymetalowiec.

Po kilku latach wrócił z drugim albumem – „Zelig”, w którym zaskoczył jako multiinstrumentalista. Potem były kolejne krążki, udowadniające, że popularny Zalef świetnie czuje się w różnorodnej stylistyce i kreatywnie, w charakterystyczny sposób, łączy te muzyczne klimaty, tworząc zupełnie nową jakość.

Zalewskiego docenia coraz szersza publika i krytyka – kolejne „Fryderyki” i inne nagrody  – nie tylko stanowią „potwierdzenie” talentu i możliwości muzycznych wokalisty, ale – jak widać po jego projektach – są też impulsem do kolejnych muzycznych poszukiwań.

W Mrągowie można będzie posłuchać hitów Zalewskiego i utworów z jego najnowszej płyty – „Zabawa”.