Kolejne spotkanie z Polonią w Mrągowie

Mrągowo – miastem wakacyjnych festiwali. Dopiero mieszkańcy i goście bawili się na jubileuszowym Pikniku Country, a przed nami kolejna impreza, która doczekała się już statusu kultowej. To Festiwal Kultury Kresowej. Spotkanie z Polonią i polską kulturą już w najbliższy weekend – od 7 do 8 sierpnia.

Festiwal, niestety, nie będzie miał takiego rozmachu, do jakiego publiczność i wykonawcy zdążyli się przyzwyczaić, dlatego Mrągowo będzie gościło tylko zespoły i twórców z Litwy. Miejmy nadzieję, że za rok impreza powróci w swojej najlepszej, „nieokrojonej”, z powodu sytuacji na świecie, formie.

Mimo to program festiwalu starano się jak najbardziej urozmaicić, dlatego nie mogło w nim zabraknąć zarówno występów zespołów, chórów i solistów. Będzie pieśń i muzyka, będzie też taniec.

Program festiwalowych spotkań

W sobotę 7 sierpnia na Skwerze Jana Pawła II o godz. 14.30 rozpocznie się program kabaretowy pt. „Wieczny tułacz”, Stanisława Górki, którego kanwą będą teksty Mariana Hemara. Zaprezentowane zostaną cieszące się wielką popularnością monologi i piosenki Hemara – „wiecznego tułacza”, który po opuszczeniu Lwowa stał się „tekściarzem” warszawskich kabaretów tej miary co Cyrulik Warszawski i Qui Pro Quo.

O godz. 17.00 w Amfiteatrze nad Jeziorem Czos odbędzie się koncert galowy. Przez całą sobotę (do godz. 22.00) można będzie zwiedzać wystawę w Muzeum Pamięci Sybiru Białegostoku. Imprezom festiwalowym towarzyszyć będzie kiermasz i prezentacje sztuki oraz rzemiosła ludowego.

W niedzielę, 8 sierpnia, odbędą się m.in.: koncerty zespołów polonijnych, kiermasz i prezentacje rękodzieła – na Skwerze Jana Pawła II, a o godz. 16.00 w amfiteatrze odbędzie się koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej RP.

Więcej informacji m.in. – it.mragowo.pl.