Eleni, jedna z najbardziej cenionych wokalistek w kraju, ma zaplanowany koncert jesienią w Lidzbarskim Domu Kultury. Proces sprzedaży biletów już się rozpoczął.

Piosenkarka urodziła się w 1956 roku w Bielawie, na Dolnym Śląsku. Wychowywała się w otoczeniu muzyki, ponieważ pochodzi z rodziny o bogatych tradycjach artystycznych. Jeszcze jako uczennica liceum angażowała się w lokalne inicjatywy kulturalne, prezentując swoje umiejętności jako główna wokalistka zespołu Ballada.

Po zdaniu egzaminu maturalnego w roku 1975, Eleni dołączyła do profesjonalnej grupy muzycznej Prometheus, działającej pod egidą Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART w Sopocie.

W międzyczasie, równolegle do swojej pracy na scenie, Eleni brała udział w wielu nagraniach radiowych i telewizyjnych programach. Jej pierwsze album studyjne „Po słonecznej stronie życia” zostało wydane wspólnie z zespołem Prometheus w 1977 roku. Trzy lata później, w 1980 roku, udało się jej wydać pierwszy solowy album „Ty jak niebo, ja – jak obłok”, który zyskał ogromną popularność. Album doczekał się swojej angielskiej wersji, zatytułowanej „Lovers”, w 1982 roku.

Eleni może pochwalić się nie tylko sukcesem komercyjnym – do tej pory wydała ponad 20 płyt, które sprzedawały się w milionach egzemplarzy. Jej dorobek został uhonorowany ośmioma Złotymi Płytami i dwoma Platynowymi Płytami. Wielokrotnie brała udział w Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, ale również na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze czy na Good News Festival w Częstochowie. Jej koncerty przyciągają publiczność nie tylko w Polsce – Eleni koncertowała w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii.