W rytmie country

Piknik Country w Mrągowie kończy właśnie czterdzieści lat! Przez ten czas „dochował” się kolejnych pokoleń wiernych słuchaczy muzyki rodem z Nashville. Jak zawsze, fani country, mogą liczyć nie tylko na ucztę muzyczną, ale również świetną zabawę. Niepowtarzalną atmosferę stworzą artyści występujący na festiwalowych scenach oraz imprezy towarzyszące, w tym m.in. wieńczący Piknik – Zlot Motocyklowy.

Mrągowo w dniach 22 – 25 lipca będzie bez wątpienia jednym z najradośniejszych i najbardziej kolorowych, wręcz odjazdowych miast w całej Polsce. Fanów klimatów country nie trzeba o tym przekonywać. Program jubileuszowej edycji imprezy obfituje w wiele atrakcji.

Już dziś, w piątek 23 lipca, koncert „40 LAT MUZYKI COUNTRY W POLSCE”. Na scenie pojawią się gwiazdy gatunku, w tym m.in.: legendarny Zayazd, Grupa Furmana, Alabama Band & Robert Anthony (gość z USA), Lonstar, Alicja Boncol, Karolina Jastrzębska, Tomasz Szwed, Gang Marcela i Colorado Band.

Jutro, w sobotę, 24 lipca, odbędzie się kolejny koncert – PIKNIK COUNTRY & FOLK 40 EDYCJA FESTIWALU. Publiczność zostanie uraczona największymi przebojami country z repertuaru takich gwiazd jak: Dolly Parton, Johnny Cash, Kris Kristoferson, czy Willie Nelson – w interpretacji polskich artystów.

Koncerty – jak zawsze – odbędą się w amfiteatrze nad Jeziorem Czos.

Country w mieście

Mrągowo przez kilka lipcowych dni żyje w rytmie country. Także tegoroczna edycja nie mogłaby się obyć bez imprez organizowanych w popularnych miejscach, takich jak Plac Unii Europejskiej, czy Skwer Jana Pawła II. Już od 22 lipca odbywają się tam muzyczne i taneczne spotkania fanów country.

W Mrągowie, w dniach trwania festiwalu, nie mogło również zabraknąć Miasteczka Mrongoville, w którym odbędą się m.in. pokazy konne, motocyklowe oraz animacje z country w tle. Z kolei Muzeum Sprzętu Wojskowego przygotowało ekspozycję Country na Wojskowo.

Ponieważ Piknik Country ma już swoją bogatą tradycję, doczekał się również wystawy, która dokumentuje najważniejsze daty i wydarzenia w jego kilkudziesięcioletniej historii. Można ją oglądać w Mrągowskim Centrum Kultury.

Te i wiele innych atrakcji – do 25 lipca – tylko w Mrągowie!