W tragicznych okolicznościach zakończyło się życie młodego mężczyzny, który skoczył z okna budynku sądu w Mrągowie. Przypadek ten miał miejsce w piątkowy poranek i zakończył się natychmiastową śmiercią.

Daniel Brodowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, podał informacje o zdarzeniu. Wyjaśnił, że prokurator badający sprawę ustalił, że mężczyzna, który zdecydował się na samobójstwo, miał tylko 25 lat. Na miejsce tragedii przyszedł razem z kimś bliskim. Prokurator na miejscu przeprowadził rozmowy ze świadkami tej przykrej sytuacji oraz zabezpieczył nagrania z monitoringu, które dokumentują całe wydarzenie. Zwłoki mężczyzny zostały zabezpieczone do przyszłej autopsji – zapewnił Brodowski.

Prokurator potwierdził również, że 25-latek podjął próbę samobójczą podczas oczekiwania na wejście na salę sądową. Czekał tam na rozprawę dotyczącą jego własnej sprawy. Nieoficjalne informacje sugerują, że sprawa ta mogła być powiązana z potencjalnym skierowaniem mężczyzny na leczenie odwykowe.

Sędzia Adam Barczak, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie, poinformował, że 25-letni mężczyzna najpierw wspiął się na ławkę, a potem przeskoczył przez okno na dziedziniec sądu.