W ostatni weekend, dokładnie w sobotę 18 maja około godziny 16:00, mała miejscowość Piecki, położona w powiecie mrągowskim na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, stała się sceną potencjalnej tragedii. W wyniku niefortunnego zdarzenia, 15-miesięczny maluch stracił kontrolę i nieszczęśliwie wpadł do znajdującego się na posesji rodzinnej przydomowego zbiornika wodnego.

Podczas tego niebezpiecznego incydentu, rodzina chłopca straciła go na chwilę z oczu. Na szczęście, czujny sąsiad szybko zauważył co się stało i niezwłocznie wkroczył do akcji. O natychmiastową pomoc dla dziecka poprosił również pozostałe osoby będące w pobliżu.

Zaraz po zdarzeniu, o sytuacji zostały poinformowane odpowiednie służby ratunkowe. W międzyczasie sąsiad podjął próbę reanimacji dziecka. Na szczęście, udało mu się przywrócić mu podstawowe funkcje życiowe. Po przybyciu karetki pogotowia, 15-miesięczny chłopiec został natychmiast przetransportowany do szpitala za pomocą śmigłowca. Informację o zdarzeniu potwierdziła sierżant sztabowa Kamila Nowakowska z Komendy Powiatowej Policji w Pieckach, dodając, że dziecko pozostaje pod stałą opieką medyczną.