W wyniku negocjacji, które trwały od pewnego czasu pomiędzy klubami sportowymi Mrągowia Mrągowo oraz Mini Soccer Academy Mrągowo, doszło do decyzji o połączeniu roczników 2008-2010 obu drużyn. Od nadchodzącego sezonu 2024/2025, wszyscy piłkarze z tych roczników będą razem występować pod sztandarem Mrągowii.

Funkcję trenera młodzików pełnić będzie Szymon Nałysnyk, zaś drużynę trampkarzy poprowadzi Konrad Dymerski. W ich pracy asystować będzie Damian Glinka. Wszyscy szkoleniowcy posiadają licencję UEFA B, mają na swoim koncie doświadczenie w pracy z młodzieżą, jak również ukończyli wiele kursów i szkoleń trenerskich.

– Od dawna stawialiśmy sobie za cel stworzenie silnych zespołów na poziomie B1 i C1. Brak porozumienia najbardziej dotykał dzieci, które dysponując talentem piłkarskim nie miały możliwości trenowania i gry w jednym, zgranym zespole. Teraz to się zmieni – powiedział trener-koordynator Mrągowii, Karol Lemecha. – Mamy nadzieję, że teraz będziemy mogli konkurować z najlepszymi drużynami w regionie, co pozwoli naszym młodym zawodnikom na szybszy rozwój. Naszym celem jest stworzenie drogi rozwoju dla naszych zawodników – najpierw do IV-ligowej drużyny seniorów, a potem do klubów grających w wyższych ligach. Podejmujemy się tego zadania z ogromnym optymizmem i entuzjazmem – dodaje Lemecha.