Piknik rodzinny, pełen atrakcji i możliwości spędzenia ciekawie czasu, odbędzie się w sobotę, 30 września 2023 r. w godzinach 11:00-13:00. Organizatorem jest Burmistrz Miasta Mrągowo – Stanisław Bułajewski, który zaprasza do Miasteczka Westernowego Mrongoville wszystkich chętnych do wspólnej zabawy. Wydarzenie ma na celu zakończenie konsultacji społecznych dotyczących projektu „Strategia rozwoju społeczno-gospodarczego Mrągowo do roku 2030”.

Na miejscu czekać będą różne formy aktywności: gry i zabawy inspirowane naturą, zwłaszcza naszymi skrzydlatymi przyjaciółmi, przede wszystkim Bocianem Białym. Dodatkowo, dla spragnionych ruchu, przewidziane zostały sportowe animacje oraz Szlak Maślanki Mrągowskiej. Ciekawą propozycją będą również jesienne warsztaty artystyczne oraz tzw. klockologia. Prócz tego, przewidziano dyskusje na temat bezpieczeństwa – jak poruszać się po drodze, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą oraz pokaz RKO z użyciem AED. Zdrowie to nie tylko bezpieczeństwo, ale również dobre nawyki żywieniowe i higieniczne – o tym przekonać można się podczas profilaktycznych rozmów na ten temat.

Wśród atrakcji znajdzie się również możliwość zaznajomienia się ze sprzętem policyjnym, strażackim i ratowniczym, dzięki czemu uczestnicy będą mogli dowiedzieć się więcej o pracy służb mundurowych. Warto odwiedzić stanowisko Mrągowskiego WOPR-u, gdzie będzie można przyjrzeć się bliżej sprzętowi pływającemu.

Na pikniku nie zabraknie również oferty kulturalnej. Będzie można poznać działalność Mrągowskiego Centrum Kultury oraz Młodzieżowego Domu Kultury, a nawet za darmo zdobyć najnowszy numer kwartalnika „Nasz Dom – z życia MDK”. Dodatkowo, zaplanowany został Mrągowski Baazar Country – miejsce, gdzie stare rzeczy zyskają nowe życie. Na koniec, uczestnicy będą mieli okazję oddać swój głos na jedno z pięciu zadań zgłoszonych w ramach Mrągowskiego Budżetu Obywatelskiego i samodzielnie zadecydować, na co przeznaczone zostaną części środków z budżetu miasta.