Festiwal smaków

Wakacje w Mrągowie, zawsze klimatyczne, pełne kolorów, smaków, dźwięków, emocji sportowych i dobrego nastroju (za sprawą wielu kultowych imprez odbywających się w mieście), rozpoczynają się wyjątkowo smacznie.

Pierwszy weekend lipca będzie szczególny pod względem kulinarnym – za sprawą popularnych food trucków, które zawitają do miasta w ramach kolejnego cyklu Festiwalu Smaków Food Trucków. Imprezy takie odbywają się niemal przez cały rok w wielu polskich miastach i zawsze przyciągają tłumy smakoszy, którzy lubią poznawać nowe potrawy i kosztować swoje ulubione przysmaki w doborowym towarzystwie i w świetnym humorze.

„Smaczny” festiwal w Mrągowie odbędzie się już po raz piąty – w tym roku podczas Dni Mrągowa. Z pewnością będą jednym z atrakcyjniejszych akcentów towarzyszących licznym koncertom i innych wydarzeniom, które złożą się na święto miasta.

Uwielbiane mobilne restauracje „zakotwiczą” już w najbliższą sobotę na Placu Unii Europejskiej, który będzie przyciągał aromatami.

Kulinarny „świat na kółkach”

Dlaczego food trucki cieszą się tak dużym powodzeniem w całej Europie i również w Polsce, gdzie festiwale tych szczególnych restauracji i przede wszystkim serwowanego przez nie menu gromadzą tak wielu entuzjastów dobrego jedzenie w różnym wieku?

O powodzeniu takich inicjatyw decyduje kilka czynników, w tym przede wszystkim sama kuchnia na „kółkach”, która serwuje smaki z całego świata.

Swoje ulubione potrawy znajdą zarówno wielbiciele smaków słodkich, wytrawnych, łagodnych i ostrych, amatorzy mięsa i wegetarianie oraz weganie.

Dzięki takim szczególnym spotkaniom można skosztować najróżniejszych potraw regionalnych z Polski i z wielu innych krajów.

W tym roku mieszkańcy Mrągowa i turyści będą mogli zapoznać się ze specjałami kuchni: węgierskiej, gruzińskiej, meksykańskiej, hiszpańskiej, arabskiej, belgijskiej, azjatyckiej…

Początek uczty o godzinie 12:00. Dania będą wydawane aż do godziny 22:00.