Aktywne lato dla każdego

W tym roku lato w Mrągowie prezentuje się szczególnie atrakcyjnie. Pogoda dopisuje, dlatego warto również w drugim miesiącu wakacji, który zbliża się wielkimi krokami, skorzystać z szerokiego i różnorodnego programu imprez przygotowanych przez wiele mrągowskich organizacji, wspólnie z Urzędem Miejskim.

Jak mówi znane powiedzenie – „dla każdego (znajdzie się) coś dobrego”. A to oznacza atrakcje dla osób o różnych zainteresowaniach i w różnym wieku.

Wakacje w Mrągowie to szeroki wachlarz propozycji imprez i zajęć kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych, które uzyskały dofinansowanie samorządowe. Osoby zainteresowane mogą wziąć udział m.in. w zajęciach sportowych, adresowanych nie tylko do dzieci i młodzieży, ale również starszych mieszkańców Mrągowa – to m.in. turnieje siatkówki plażowej i turnieje koszykówki.

Dzieci korzystają z atrakcyjnych propozycji w popularnej formule półkolonii. Dużym zainteresowaniem cieszy się także Mrągowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, który przygotował szereg ciekawych propozycji dla seniorów.

Spływ kajakowy, aikido, piłka nożna i inne atrakcje lata w Mrągowie

Mrągowski Klub Aikido i Samoobrony do 27 sierpnia organizuje zajęcia w ramach Letniej Akademii Aikido. W sierpniu można również wziąć udział w zajęciach Uczniowskiego Klubu Sportowego Mini Soccer Academy.

Całe rodziny zaproszone są przez ZHP do udziału w cyklu imprez przygotowanych z myślą o młodszych i starszych, czyli w rodzinnym harcowaniu. Harcerze chcą też uczcić zbliżającą się rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego – w ramach obchodów, 1 sierpnia 2021 r., odbędzie się koncert „Powstańcom Śpiewajmy”.

Wakacyjny program przygotowało Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Bilard Sportowy Mrągowo – w lipcu i sierpniu odbywają się turnieje bilardowe dla wszystkich grup wiekowych. Fani siatkówki będą mogli nie tylko śledzić w telewizji zmagania siatkarzy w Tokio, ale również wziąć udział w organizowanych przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Omega”  turniejach piłki siatkowej.

W Mrągowie nie może też oczywiście zabraknąć aktywności związanych ze sportami wodnymi – Klub Sportowy Baza Mrągowo zaprasza na spływy kajakowe. W dniach 7-8 sierpnia Mrągowskie Towarzystwo Regatowe Czos organizuje regaty żeglarskie.

Seniorzy będą mogli wziąć udział w wyjeździe integracyjnym organizowanym przez Mrągowski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Lato w mieście, jak widać, może być całkiem atrakcyjne!