Plany rewitalizacyjne dofinansowane

Według wielu mieszkańców Mrągowa targowisko miejskie, pełniące istotną rolę handlową w mieście, już od dawna domagało się pilnych prac remontowych i modernizacyjnych. Plany podjęcia takich działań istniały już od pewnego czasu, jednak nie zawsze możliwe było ich sfinalizowanie, z uwagi na brak odpowiednich funduszy.

Dziś można już powiedzieć z całą pewnością, że projekt rewitalizacji targowiska miejskiego w Mrągowie zostanie zrealizowany – dzięki czemu zarówno klienci, jak i sprzedawcy będą mogli dokonywać zakupów i oferować swój towar w zdecydowanie lepszych i komfortowych warunkach.

Plac, który od lat służy lokalnej społeczności jako jedno z najpopularniejszych miejsc handlowych zostanie kompleksowo przebudowane i unowocześnione.

Budżet projektu został dofinansowany kwotą niemal dwóch i pół miliona złotych, która jest wystarczająca do przeprowadzenia wszystkich zaplanowanych zmian, dzięki którym zmieni się oblicze targowiska miejskiego. Stanie się ono miejscem nowoczesnym i bardziej funkcjonalnym.

Nowe obiekty na placu handlowym

Co oznacza kompleksowa przebudowa i modernizacja targu miejskiego? Dzięki pozyskaniu odpowiedniej puli środków w ramach kolejnej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych targowisko w Mrągowie stanie się nowoczesnym obiektem handlowym.

Targowisko miejskie zmieni się nie do poznania – m.in. dzięki przebudowie ciągów komunikacyjnych w jego ramach, zbudowaniu nowych obiektów i modernizacji różnych systemów i instalacji.

Jednym z ważniejszych elementów projektu jest zbudowanie na placu hali targowej, powstaną również stoiska zewnętrzne, które zostaną zadaszone. Planuje się zbudowanie kompleksowego zaplecza, w tym sanitarnego.

Nie zapomniano również o klientach zmotoryzowanych, w związku z tym przy placu powstanie także parking.

Zdecydowanie lepsze warunki techniczne, z jakich będą mogli korzystać handlujący, pozwoli im również na świadczenie swoich usług przez cały rok, co było do tej pory utrudnione, np. z uwagi na trudne warunki atmosferyczne.