Już jutro – zlot zabytkowych motocykli!

Jesteś wielbicielem motoryzacji w nieco starszym stylu, szczególnie motocykli z duszą, czyli takich, które zostały wyprodukowane nie później niż w 1991 roku? Wstąp jutro do Mrągowa.

Odbędzie się tu wydarzenie, które jest jedną z imprez przewidzianych w harmonogramie Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Mrągowski zlot motocykli rozpocznie się o godzinie 11:00. Koniec zaplanowano cztery godziny później – o 15:00.

W tym czasie zaprezentują się wyjątkowe maszyny, które są zazwyczaj, o ile nie zawsze – przysłowiowym oczkiem w głowie swoich właścicieli – co od razu można poznać po ich świetnej kondycji, która za nic ma wiek maszyn, mniej lub bardziej sędziwy.

Motocykle liczące sobie nie mniej niż trzydzieści lat prawdopodobnie przeżyły już wraz ze swoimi, być może kolejnymi, właścicielami, wiele przygód… dlatego są mile widziane w podobnym towarzystwie.

Motocykle i Rotor Rajd

Motocykliści wraz ze swoimi szlachetnymi maszynami będą mieli okazję zaprezentować się w Mrągowie na placu Piłsudskiego oraz w Muzeum Sprzętu Wojskowego. Będzie to nie tylko pokaz, ale również możliwość wzięcia udziału w popularnym Rotor Rajdzie – już czterdziestej czwartej jego edycji.

To wydarzenie będzie jednocześnie pierwszą rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Na imprezę, jak zawsze, zaprasza Klub Miłośników Weteranów Rotor Olsztyn, działający już od lat siedemdziesiątych XX wieku.

Ilu w tym roku uczestników weźmie udział w rajdzie? Co roku zazwyczaj jest to ok. dwóch setek zapalonych motocyklistów, preferujących jazdę tymi nieco starszymi jednośladami. Prawdopodobnie w tym roku liczba zawodników będzie podobna.

Jak podczas poprzednich edycji, z pewnością również jutro zaprezentują się motocykliści z całego kraju i z zagranicy.